Schowki do przechowywania w domu. Praktyczne porady

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W niewielkim mieszkaniu trudno pomieścić sezonowe ubrania, buty, książki, dokumenty, pamiątki i sprzęty gospodarcze. W organizacji funkcjonalnej przestrzeni pomagają schowki. Podpowiadamy, jak sprytnie je rozlokować i zapełnić rzeczami, bez których nie wyobrażamy sobie codzienności.

Nadmiar rzeczy nie ułatwia utrzymywania porządku, szczególnie gdy brakuje na nie miejsca. W dużych domach nie ma problemu z dostępną przestrzenią, więc można pozwolić sobie na wydzielenie osobnej garderoby bądź pomieszczenia gospodarczego. Trudności mogą pojawić się w małych mieszkaniach. Podpowiadamy, jak wykorzystać każdą wolną przestrzeń i zaplanować schowki, które ułatwią przechowywanie niezbędnych rzeczy i pomogą utrzymać porządek.

Przedpokój – miejsce z potencjałem

Podczas urządzania mieszkania lub remontów często traktujemy przedpokój po macoszemu, nie poświęcając mu zbyt wiele uwagi. A szkoda, bo to przestrzeń o ogromnym potencjalne, która – odpowiednio zaaranżowana – może stać się jednym z bardziej funkcjonalnych pomieszczeń. W pobliżu drzwi przede wszystkim warto zamocować wieszaki, na których powiesimy kurtki. Przyda się także siedzisko, które będzie jednocześnie pełnić funkcję szafki na buty. Jeśli nasz korytarz jest wystarczająco szeroki, możemy kupić większą szafę gospodarczą, w której schowamy nie tylko sezonowe ubrania, lecz także środki czystości, odkurzacz, żelazko, mopa i inne domowe sprzęty.

W utrzymaniu porządku w szafie pomogą różnej wielkości kosze, pudełka i drążki. W przypadku mniejszych i węższych korytarzy powinniśmy wykorzystać wolną przestrzeń na ścianie i powiesić szafki lub półki. Dobrym pomysłem będzie również postawienie niewielkiej komody, w której schowamy czapki, szaliki i rękawiczki.

Salon – nieoczywista przestrzeń na ukryte schowki

Jeszcze kilkanaście lat temu w niemal każdym salonie znajdowała się meblościanka, która mogła pomieścić mnóstwo rzeczy. Dziś coraz rzadziej spotyka się to rozwiązanie i stawia się na minimalistyczne aranżacje salonów, w których nie ma zbyt wielu przytłaczających mebli.

Tymczasem każda dodatkowa komoda i regał to przydatne miejsce do przechowywania. Jeśli dysponujemy salonem o niewielkim metrażu, zdecydujmy się na jasne meble o prostej, smukłej formie, które nie zdominują pomieszczenia. Przyda się wysoki regał i półki, na których umieścimy książki, pamiątki czy zdjęcia. W komodach możemy chować obrusy, ręczniki i pościel. Praktycznym rozwiązaniem są pufy ze schowkami, w których zmieszczą się dziecięce zabawki, a także ławy z szufladami i półkami.

Kosze i pudła – najprostszy i najtańszy sposób na przechowywanie

Nie tylko meble pomagają ukryć nadmiar rzeczy. Jeśli w naszym mieszkaniu brakuje miejsca na kolejną komodę, możemy kupić różnej wielkości kosze i pudła, które zmieszczą się na półkach, na szafie lub pod łóżkami. Zaletą koszy i pudeł jest to, że występują w wielu kolorach, często są zdobione wzorami, więc możemy dopasować je do aranżacji wnętrza.

Przydadzą się w każdym pomieszczeniu. W przedpokoju możemy chować w nich czapki, szaliki i rękawiczki, a w salonie świetnie sprawdzą się jako schowek na zabawki, gazety czy nawet książki. Z kolei w łazience ładnie będą wyglądać w wiklinowych koszykach kosmetyki i zwinięte w rulon ręczniki.

Zdj. główne: Victoria_rt/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Poradnik użytkownika – jak dbać o baterię w twoim smartfonie?
/
Poradnik użytkownika – jak dbać o baterię w twoim smartfonie?
Czy wiesz, jak wydłużyć żywotność baterii smartfonu? Dowiedz się jak prawidłowo dbać o swoje urządzenie i cieszyć się jego długotrwałym działaniem.
Czy warto inwestować w energooszczędne urządzenia domowe?
/
Czy warto inwestować w energooszczędne urządzenia domowe?
Poznaj zalety energooszczędnych urządzeń domowych i dowiedz się, czy ich zakup to korzystna inwestycja. Przeczytaj o tym, jak obniżyć rachunki za prąd i zmniejszyć swój ślad węglowy.
Jak skutecznie negocjować odszkodowania po wypadku?
/
Jak skutecznie negocjować odszkodowania po wypadku?
Poznaj strategie negocjacyjne, aby uzyskać odpowiednie odszkodowanie po wypadku. Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć proces oraz stworzyć mocną pozycję negocjacyjną.