Jak odkurzyć komputer?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osadzający się kurz na Twoim sprzęcie powoduje jego szybsze zużywanie się i uszkodzenia. Niezwykle ważna jest jego profilaktyka! Sprawdź, jak zadbać o swój sprzęt. 

Zewnętrzna obudowa

Wystarczy, że przetrzesz nadmiar kurzu zwykłą, wilgotną szmatką aby pozbyć się go. Wiele obudów ma zdejmowalne filtry, które można łatwo zdjąć i dzięki temu będziesz mógł dokładnie je wyczyścić w dowolnym miejscu. Warto pamiętać, że filtry blokują dostęp kurzu do środka, dlatego warto zadbać o ich czyszczenie.

Sprężone powietrze

Jeżeli zbierzesz już kurz z zewnętrzej obudowy komputera warto wykorzystać sprężone powietrze. Taką puszkę należy trzymać pionowo i psikać nią tam, gdzie dostrzegalny jest kurz. Większe kłęby można usunąć wyciągając je ręką. Pomocny może okazać się również pędzelek. Jednak najlepiej aby był on z włosia organicznego aby zminimalizować ryzyko przeskoku ładunku.

Monitor

Do ekranu najlepiej skorzystać ze specjalnych ściereczek na sucho, dzięki którym pozbędziesz się kurzu. Jest to najłatwiejszy i najbezpieczniejszy sposób. Możesz wykorzystać również preparaty na mokro, które wraz ze ściereczką można stosować, lecz należy uważać, gdyż niekiedy po użyciu takiego płynu możesz tylko pogorszyć sytuację. Pamiętaj aby pryskać płyn na ściereczkę a nie na ekran! Jeżeli posiadasz na monitorze większe zabrudzenia, wówczas warto lekko zmoczyć ścierkę w wodzie destylowanej i delikatnie przecierać ekran.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
5 pomysłów na szybką zupę krem
/
5 pomysłów na szybką zupę krem
Żeby urozmaicić swój codzienny jadłospis, nie musisz od razu przyrządzać kaczki po pekińsku lub innego wymyślnego dania.
Jak wybrać odpowiedniego prawnika adekwatnego do Twoich potrzeb?
/
Jak wybrać odpowiedniego prawnika adekwatnego do Twoich potrzeb?
Zastanawiasz się, którego prawnika wybrać? Odkryj nasze praktyczne porady, które pomogą Ci podjąć decyzję. Dowieziesz się, na co zwrócić uwagę wybierając eksperta prawnego.
Jak wybrać odpowiednie narzędzia i materiały do konserwacji urządzeń chłodzących?
/
Jak wybrać odpowiednie narzędzia i materiały do konserwacji urządzeń chłodzących?
Dowiedz się, jak wybrać najbardziej efektywne narzędzia i materiały do konserwacji urządzeń chłodzących poprzez nasz przewodnik.