Ćwiczenia z Pilates Arc – ukojenie dla przeciążonego kręgosłupa

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Włączenie do treningu prostego urządzenia pomoże Ci nie tylko lepiej rozciągnąć całe ciało, ale także wzmocnić mięśnie kręgosłupa.

Pilates Arc – jak działa?

Pilates Arc to specjalistyczny przyrząd do ćwiczeń, który urozmaica trening pilates oraz pomaga włączyć do pracy więcej partii mięśniowych. Urządzenie składa się z dwóch elementów: łuku oraz siedziska, które pozwalają na kompleksowe korzystanie ze sprzętu. Pilates Arc pomaga w realizowaniu treningów wzmacniających i rozciągających kręgosłup, mięśnie brzucha oraz całego tułowia.

Połączenie dwóch komponentów sprzętu pozwala na ich wykorzystanie w ramach trzech osobnych przyrządów wykorzystywanych ćwiczeniach pilates: łuku do ćwiczeń, korektora kręgosłupa oraz klina, który jest wykorzystywany do zajęć prowadzonych na reformerze. Urządzenie świetnie sprawdza się w domowej siłowni, jak i podczas grupowych zajęć pilatesu w studio.

Dlaczego warto ćwiczyć z Pilates Arc?

Pilates to jedna z tych aktywności fizycznych, która na pierwszy rzut oka nie jest wymagająca, jednak w rzeczywistości jest bardzo intensywnym treningiem całego ciała. Zajęcia klasycznego pilatesu pomagają równomiernie rozłożyć obciążenie i wszechstronnie rozwijać koordynację i elastyczność całego ciała.

Włączenie do treningu specjalistycznego sprzętu, takiego jak Pilates Arc, to dodatkowe obciążenie, które powinno obejmować osoby związane z treningami pilates dłuższy czas.

Choć samo korzystanie ze sprzętu jest proste, to ćwiczenia wykonywane na łuku mogą być zbyt wymagające dla początkujących zawodników. Rozciąganie i ćwiczenie przy użyciu Pilates Arc pomaga wzmocnić mięśnie głębokie kręgosłupa rozciągnąć te partie ciała, uelastycznić całość, zmniejszyć uczucie obciążenia na kręgosłupie, a  także utrzymać go w prawidłowej pozycji. Użycie Pilates Arcu jako klina do reformera to także lepsza gwarancja stabilności podczas wykonywania poszczególnych ćwiczeń i dodatkowe wsparcie dla obciążonego kręgosłupa.

Jak wybrać Pilates Arc?

Pierwszym aspektem, na który warto zwrócić uwagę przy zakupie wyposażenia, jest materiał, z jakiego jest wykonane urządzenie. Najlepiej sprawdza się pianka o dużej gęstości, która sprawia, że produkt jest nie tylko lekki, ale także wytrzymały i trwały. Dzięki użytemu materiałowi w urządzeniu są specjalne dziurki, które zwiększają przyczepność i stabilność podczas nawet najbardziej wymagających ćwiczeń. Uniwersalny sposób konstrukcji sprzętu sprawia, że Pilates Arc sprawdzi się u każdego użytkownika. Standardowo jego wysokość wynosi około 27 centymetrów, szerokość około 40 centymetrów, natomiast długość wynosi poniżej 1 metra. Pilates Arc powinien być lekki, dzięki temu jest łatwy w użytkowaniu oraz podczas przechowywania. Szacuje się, że jego standardowa waga to niewiele ponad 1,5 kilograma. Sprzęt nie należy do najtańszych, przedział cenowy zaczyna się od kilkuset do nawet tysiąca złotych.

Zdj. główne: Ash Hayes/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy nasze smartfony są naprawdę bezpieczne? Rozważania na temat cyberbezpieczeństwa
/
Czy nasze smartfony są naprawdę bezpieczne? Rozważania na temat cyberbezpieczeństwa
W tym artykule omówimy, jak bezpieczne są nasze smartfony i jakie zagrożenia cyberbezpieczeństwa mogą na nas czyhać. Zaspokoj swoją ciekawość i dowiedz się więcej o ochronie swojego urządzenia.
Odkrywając tajniki procesorów: serce każdego komputera
/
Odkrywając tajniki procesorów: serce każdego komputera
Poznaj fascynujący świat procesorów komputerowych! Dowiedz się, jak działają i jaką rolę odgrywają w codziennym użytkowaniu sprzętu komputerowego.
Macbook Pro – nie tylko dla profesjonalistów
/
Macbook Pro – nie tylko dla profesjonalistów
MacBook Pro, choć często kojarzony z profesjonalistami, oferuje wiele zalet również dla szerokiej grupy użytkowników, dzięki swojej wydajności, jakości wykonania i zaawansowanym funkcjom multimedialnym.